18:28
خانه / دوران بارداری / تغذیه و رژیم ها / تأثیر زنجبیل بر تهوع و استفراغ دوران بارداری

تأثیر زنجبیل بر تهوع و استفراغ دوران بارداری

یک کارشناس بهداشت عمومی مطرح کرد

تأثیر زنجبیل بر تهوع و استفراغ دوران بارداری در مقایسه با ویتامین ب۶

یک کارشناس بهداشت عمومی گفت: مصرف روزانه ریشه گیاه زنجبیل یا پودر آن باعث کاهش میزان شدت تهوع می‌شود؛ در اغلب مطالعات میان ویتامین ب۶ و زنجبیل اثرات مشابهی دیده شده است که زنجبیل تا ۵۰ درصد باعث کاهش دفعات استفراغ می‌شود.

 صفورا عباسی‌فرد درباره بررسی تأثیر زنجبیل بر تهوع و استفراغ دوران بارداری, اظهار داشت: اختلال‌های گوارشی شایع‌ترین شکایت دوران بارداری است.

به‌گفته وی تهوع و استفراغ در این دوران در ۵۰ تا ۸۰ درصد زنان باردار مشاهده می‌شود و در درجه خفیف، متوسط و شدید مادر را گرفتار کرده و موجب سلب آرامش می‌شود.

این کارشناس بهداشت عمومی عنوان کرد: از سویی عدم‌پذیرش مادران در خصوص استفاده از داروهای شیمیایی، سبب شده است تا داروهای گیاهی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شوند.

عباسی‌فرد در این مقاله عنوان کرده است: زنجبیل به‌عنوان یک ماده گیاهی در طب سنتی بعضی از کشورها برای مداوای تهوع و استفراغ و تعدیل بیماری صبحگاهی به کار می‌رود.

وی ادامه داد: مطالعات متعدد بررسی شده نشان دهنده آن است که مصرف روزانه ریشه گیاه زنجبیل یا پودر آن باعث کاهش میزان شدت تهوع می‌شود. همچنین بررسی‌ها نشان دادند که میزان رضایت از ریشه گیاه زنجبیل برای رفع تهوع بیشتر از پودر آن است.

این کارشناس بهداشت عمومی بیان کرد: در مطالعه دیگری، در گروهی که زنجبیل را استفاده می‌کردند, نسبت به سایر گروه‌ها که هیچ استفاده‌ای از زنجبیل نداشتند، تعداد دفعات تهوع و شدت تهوع بسیار کاهش یافته بود ولی از لحاظ آماری دارای اختلاف معنی‌داری نبودند.

عباسی‌فرد خاطرنشان کرد: در اغلب مطالعات میان ویتامین ب۶ و زنجبیل اثرات مشابهی دیده شده است که زنجبیل تا ۵۰ درصد باعث کاهش دفعات استفراغ می‌شود.

وی یادآور شد: طبق مطالعات بررسی شده مصرف روزانه یک تا ۲ گرم ریشه گیاه زنجبیل یا پودر آن به‌صورت روزانه در کاهش دفعات تهوع و شدت تهوع و استفراغ بسیار مؤثر است.

خبرگزاری تسنیم,

همچنین ببینید

تغذیه با شیر مادر

تغذیه و فواید شیر مادر

 شیر مادر شیرمادران بهترین گزینه برای کودک و مادر است، چرا که فوایدی دارد که  در …

هشت راه استفاده از اصطلاحات برای پرورش کودکی شاد( ق ۲)

هشت راه استفاده از اصطلاحات برای پرورش کودکی شاد-رفتارهای نامتعارف کودک ، شادی، ارتباط فکری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به سـایت الـفبـای کودک خوش آمـــــدید..
طراحی شده در سایت الفــبای کودک - فروردین ماه 96
این سایت علاوه بر جنبه های آموزشی ، قصد دارد با جمع آوری مطالب داخلی و خارجی و قرار دادن آن در دسترس خانواده های گرامی ، گامی هر چند کوچک را در جهت اعتلای این قشر مهم جامعه بر دارد ، لذا با عضویت در سایت ما، علاوه بر هدیه رایگان ،از آخرین خبرهای و مقالات و مطالب و هدایای آموزشی ما بهره مند شوید لطفا نظرات و خواسته های ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید
با سپاس - سایت الفبای کودک