مواد غذایی مناسب جهت افزایش ضریب هوشی کودکان

مواد غذایی مناسب جهت افزایش ضریب هوشی کودکان

برای اینکه کودکان باهوش با ضریب هوشی بالا داشته باشید باید به همه فعالیت ها و تغذیه کودکتان توجه کنید . مواد غذایی که باعث کند شدن ذهن میشود باعث کاهش استعداد و خلاقیت کودکان میشود . بنابراین با مواد غذایی خوب میتوانید موجب سلامتی و افزایش هوش کودک شوید .

مواد غذایی که موجب افزایش هوش کودکان میشود :

حبوبات

فواید حبوبات ازقدیم بر هیچ کس پوشیده نیست چرا که این مواد غذایی دارای اسیدهای چرب مفید و ضروری برای بدن هستند و بنابراین باعث افزایش رشد جسمی وفکری کودک میشوند.

سیب زمینی با تخم مرغ

سیب زمینی و تخم مرغ قطعا برای کودکان مفید است و باعث افزایش قدرت فکری و جسمی کودک میشود . حتی مادران باردار هنگام بارداری با مصرف تخم مرغ میتوانند به افزایش هوش جنین کمک کنند .

تخم مرغ حاوی مقدار زیادی ویتامین B است که برای کودکان در حال رشد زیاد توصیه میشود .

ماهی

ماهی یک نوع ماده غذایی است که بسیاری از کودکان از آن دوری میکنند و دلیل اکثر آنها بوی بد ماهی است ، ولی اگر از همان کودکی کودکتان را به خوردن ماهی عادت دهید قطعا در آینده ضریب هوشی کودکتان بالا خواهد بود .ماهی دارای مقدار زیادی امگا 3 میباشد و با مصرف آن فعالیت های مغزی ، تفکر و تمرکز افزایش می یابند .

این ماده غذایی علاوه بر رشد فکری به رشد جسمی کودکتان کمک شایانی میکند . بنابراین اگر میتوانید هر هفته 2 بار به کودکتان ماهی بدهید .

اسفناج

اسفناج یکی دیگر از مواد غذایی مناسب برای کودک است اسفناج با داشتن بافت گیاهی مناسب از پیرشدن سلول های بدن جلوگیری میکند . این ماده غذایی باعث عملکرد درست فضای سیناپس ها در نورون های عصبی یا سلول های عصبی مییشود . بنابراین در افزایش قدرت تفکر و ضریب هوشی کودکان تاثیر بسزایی دارد .

گوشت قرمز

گوشت دارای مقدار زیادی پروتئین هست و همچنین آهن زیادی دارد این ماده غذایی باعث افزایش تمرکز کودک میشود . بنابراین قبل از مدرسه خوراندن گوشت به کودک بسیار مناسب میباشد . گوشت حاوی زینک نیز میباشد که این ماده به حفظ و نگهداری خاطرات و باعث افزایش قدرت حفظیات کودک میشود .

مواد غذایی مناسب جهت افزایش ضریب هوشی کودکان
مواد غذایی مناسب جهت افزایش ضریب هوشی کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.